Sheraton Ankara bünyesinde hatta ortak koridorların kullanıldığı bir Luxury Collection oteli olan Lugal Ankara, lobiden başlayarak dinlendirici renklerle döşenmiş ve duvarlar özenle yerli ressamların ürünleriyle bezenmiş. Konum olarak tıpkı Sheraton gibi Yenişehir’in kalbinde diyebiliriz. Tunalı Hilmi Caddesi, Karum Alışveriş Merkezi, Kuğulu Park birkaç adım ötenizde. Devlet daireleri ve Türkiye Büyük Millet Meclisi dakikalar içinde ulaşabileceğiniz kadar yakın.

Övgüler

Butik bir otel olması nedeniyle huzurlu ve sakin bir otel olduğunu söyleyebiliriz. Odaları oldukça geniş ve ferah. Gerek lobinin gerekse de odaların dekorasyonu özenle seçilmiş, herşey birbiriyle çok uyumlu. Personelin yabancı dil yelpazesi de otelin artılarından. Aruni Restoran’dan da mutlaka söz etmek gerek. Yöresel yemekler konusunda titiz ve iddialı bir menüleri var. Özellikle alacart kahvaltı seçeneklerindeki soğan kavurma, soğanlı patates haşlama gibi ilginç ama leziz seçenekler sizleri bekliyor. Ayrıca Esenboğa Havaalanı’ndan otele transfer servisleri bulunmaktadır.

Oda ve Suitler

Deluxe Oda ve Grand Deluxe Oda olmak üzere iki tip standart odası olan Lugal fiyat olarak biraz yüksek olmakla birlikte 3 ve 4 kişilik konaklama seçenekleri sunabiliyor. Süitlere gelince fiyat farkı biraz daha açılıyor. 3 kişinin kalabileceği Deluxe Executive Süitler 60-90 metrekareyi buluyor. Daha fazla alana ihtiyacınız varsa 90-110 metrekarelik Apart Süitler’i tercih edebilirsiniz.

Eleştiriler

Genel olarak memnuniyet ortalamasını yakalamış olmakla birlikte bazı odalarda izolasyon sorunu yaşandığı yönünde eleştiriler bulunmaktadır. Buna bağlı olarak zaman zaman ısıtıcıların iyi çalışmaması nedeniyle kış aylarında soğuk odalarda kalmak zorunda olduğunu söyleyen misafirler olmuştur. Bu misafirlerin en önemli şikayeti yorganların ince olmasıdır. Aruni Restoran’ın yöresel yemeklerle süslediği mönüleri bazı misafirlerin damak tadına uymamaktadır.

Özetle

Dinlendirici bir ortamda bir ya da birkaç gece konaklamak isterseniz Lugal Ankara’yı ilk seçenekler arasında düşünebilirsiniz. İş gezisi için uygun olduğu kadar romantik bir konaklama için de ayrıca değerlendirilebilir. Özellikle gurme lezzetleri önemseyenler için iyi bir deneyim vaat eden bir otel.

Otelin hizmetlerini genel olarak şöyle sıralayabiliriz:

  • Sağlık kulübü
  • İş merkezi
  • Bagaj
  • Çamaşır
  • Kuru temizleme