Bir zamanlar Ankara’nın cemiyet hayatının sembollerinden birisi de Ankara Dedeman Otel’di. İşte o Dedeman artık Latanya Otel Ankara. Yıkılıp yeniden yapılmasa da oldukça yoğun bir yenilenme süreciyle neredeyse tamamen yeniden doğmuş oldu. Söz konusu Kavaklıdere olduğunda gerçekten ideal bir konumdan söz etmek farz oluyor. Tunalı Hilmi Caddesi’nin hemen altında, bir yanı Tunus Caddesi’ne bakan ve o bölgenin en güzel sokaklarından biri olan Büklüm Sokak üzerinde bulunan otelin katlarından Türkiye Büyük Millet Meclisi kuş uçuşu 10 saniye ya tutar ya tutmaz. Kızılay’a 10 dakikalık bir yürüme ile ulaşabilirsiniz. Ama isterseniz hemen civardaki barlar, restoranlar ve eğlence mekanları da yeterince caziptir.

Övgüler

Ankara’ya gezmek için gelmişseniz, bulabileceğiniz en iyi konumu bulmuşsunuz demektir. Ankara’da iş için bulunuyorsanız yine doğru yerdesiniz. Aileler için de oldukça elverişli bir otelden söz ediyoruz ama maalesef pek çok otel gibi Latanya’da da evcil hayvana izin verilmiyor. Otel yenilendiği için ferah bir havası var. Yemekleri ve özellikle kahvaltıları çok övgü toplamasa da belli bir kalitenin üzerinde ve kesinlikle tatmin edici. Ve elbette ki engelliler de unutulmamış, otelin engelli odaları mevcut. Yataklarının rahatlığı ve yastık mönüsünün zenginliği size iyi bir uyku vaat ediyor olabilir.

Oda ve Salonlar

Deluxe Queen ve Deluxe İki Yataklı odaları oldukça tatminkar olmakla birlikte biraz daha genişlik isteyenler için Superior Odalar da bulunuyor. Köşe ve Executive Suitler size hala küçük gelirse King Suit’i tercih edebilirsiniz ama ister odada ister suitte kalın, otelin ön cephesinden bir yere yerleşmeye çalışın; böylece hem eşsiz günbatımının tadını çıkarabilirsiniz hem de arkadaki Esat Caddesi’nin gürültüsünden kurtulmuş olursunuz. Ama ön tarafta oda bulamadıysanız sorun değil, teras katı da size unutamayacağınız bir manzara sunacaktır.

Yaz sezonunun 4-5 ay yaşandığı Ankara’da 1100 metrekarelik açık alanı düğün organizasyonları için ideal bir seçenek oluşturuyor. Bunun dışında 12 adet toplantı ve davet salonu da çok amaçlı kullanımlar için hizmet vermektedir.

Eleştiriler

Toplantı odalarındaki havalandırma düzeyinin odadan odaya değişebildiğini söylemek mümkün. Asansörler için biraz beklemeniz gerekebilir. Kahvaltılar hakkında zaman zaman olumsuz görüşler geldiğini bilmeniz iyi olacaktır.

Özetle

Ankara’nın kalbine yakın bir lokasyonda, nezih bir mekanda konaklama imkanını değerlendirerek bu deneyimi bizzat yaşamanızda fayda var.