Holiday Inn Ankara – Çukurambar

Son yıllarda Ankara’nın batı ve güney aksında büyüyor olması ve devlet dairelerinin Kızılay Bakanlıklar’dan Eskişehir yoluna doğru taşınıyor olması nedeniyle Çukurambar Holiday Inn için oldukça stratejik bir lokasyon diyebiliriz. Otel iş gezileri, özellikle diplomatik iş gezileri için ideal bir konaklama sağlıyor.

Övgüler

Öncelikle otelin yeni olmasından kaynaklanan bir memnuniyete neden olduğunu söylemek lazım. Yeni yataklar, pırıl pırıl kapı ve pencereler ve en önemlisi yılların yıpranmışlığını taşımayan halı ve döşemeler. Özellikle Ankara gibi görece az turistin geldiği kentin en önemli sorunlarından biri olan yabancı dil bilen personel sıkıntısı Holiday Inn Çukurambar’da aşılmış görünüyor. Almanca ve Fransızca’nın yanısıra İspanyolca bilen personele de sahipler. Otelde bir bilgisayar laboratuvarı olması katlarda bulunan printerler ve Play Station hizmeti, ücretsiz ve hızlı WiFi bağlantısıyla birlikte düşünülünce tercih sebepleri arasına kolayca giriyor.

Otelde 17 yaş altı çocuklar için oda ve yemekten ücret alınmıyor. Yine de çocuk sayısı ve herhangi bir kısıtlama konusunda lobiden bilgi almak da yarar var. Green Engage üyesi olarak sürdürülebilirlik çalışmalarına destek vermeleri de otelin artı yönlerinden.

Oda, Suit ve Salonlar

Oda ve suitler başka otellerdeki gibi değişik isimlendirmelere tabi tutulmamış. Genel olarak aynı kalite düzeyine sahip odaların en dikkat çeken yanı astım ve alerjilere karşı malzeme seçiminde dikkatli davranılmış olması. 5 ayrı toplantı salonuna sahip olan oteldeki en büyük salonun katılımcı kapasitesi 800. Salonlarda toplantı, konferans ya da sempozyumlar için gerekli olabilecek tüm teçhizatlar düşünülmüş.

Eleştiriler

Holiday Inn Çukurambar için temel sıkıntı katlara çıkan asansör sayısının azlığı. Kalabalık ve yoğun günlerde sadece iki adet bulunan asansörlerin önünde kuyruklar oluşabiliyor. Bazen klima ve fanların çalışmasında sorun olması da oteldeki konforu azaltabiliyor. Zira Çukurambar hem Eskişehir Yolu’na yakınlığı hem de bölgenin hareketli ve işlek olması nedeniyle pencere açmaya uygun bir ortam sunmuyor.

Özetle

Yeni bir otel olmasının ve konumunun avantajıyla iyi bir konaklama deneyimi vaat eden Holiday Inn Çukurambar, özellikle devlet kurumlarıyla iş yapacak olanlar için birinci sırada düşünülebilir.

Otelin genel özelliklerine göz atacak olursak:

  • Isıtmalı Kapalı Yüzme Havuzu
  • Kapalı Jakuzi
  • Game Zone Area
  • İş merkezi
  • Mizuno Fitness & Spa Center
  • Ücretsiz Spor Merkezi
  • Aynı Gün Teslim Kuru Temizleme
  • Kablolu/Kablosuz İnternet