Radisson Blu Ankara

Otel seçimlerindeki en önemli etken elbette konumu. Radisson Blu Ankara öyle bir konumda ki ister tarihi Ankara’yı gezmek isteyin isterseniz Yenişehir’de dolaşmak. Her ikisi için de taşıt kullanmanız gerekmez, hele ki yürüyüşü seviyorsanız. Ama yürümeyle aranız yoksa dert etmeyin, Ulus metrosu hemen karşı kaldırımda.

Eski Stad Oteli tadil edilerek Radisson Blu’ya dönüştürüldü, böylece Ankara’nın bir değeri daha isim değiştirerek yenilenerek yaşamına devam etmekte. Eski bir otelin dönüştürülmesi bazı avantajlar taşırken bazı dezavantajları da beraberinde getiriyor elbette.

Övgüler

Kentin iki farklı yüzünün, Anadolu kasabası ve modern bir başkent olarak Ankara’nın tam olarak ortasında olmasından dolayı çok büyük bir konum avantajı vardır. Metro, otobüs ve dolmuş duraklarının dibindedir. Bu sayede kahvaltınızı Kale’de yapıp yürüyerek Kızılay’a gidebilir, öğlen yemeğinizi burada yedikten sonra Çankaya’da botanik bahçesini gezerek Atakule’de akşam yemeğinizi yiyebilirsiniz. Bunların hiç birisi için taşıt kullanmanız gerekmez. Otelin ön yüzündeki odalardan Gençlik Parkı, Anıtkabir, Atakule ve Ankara Kalesi manzarası görülmeye değerdir. Ayrıca ön cephedeki odalarda balkon bulunur.

Oda ve Salonlar

Radison Blu Ankara’da temel olarak 3 tip oda ve ilaveten engelli odası bulunuyor. Standart odalar, Business Class ve Executive Suitler ile hizmet veren Radison Blu fiyat performans açısından ortalamanın üstünde kalıyor. Otelde ayrıca 7 toplantı odası bulunuyor, yüksek internet hızına sahip odalarda 70 kişiye kadar toplantı düzenlenebiliyor.

Eleştiriler

Otelin dönüştürülmesinden kaynaklanan bazı dezavantajlar olduğunu söylemiştik. 1960’lar mimarisiyle yapılan ilk versiyon dönemin mütevazlığını yansıttığı için odalar biraz küçük; ancak bunun gereksiz lüksten kaçınma olarak da yorumlanması mümkün. Yine de ebat problemi banyolar için söz konusu olduğunda iş değişiyor. Küçük banyoların insanlarda konfor hissi uyandırmadığını söylemek lazım. Pek çok misafir banyoların eskimiş olduğundan ve yenilenmesi gerektiğinden söz etmekte. Oda küçük olunca haliyle yatak da küçük oluyor, King Size sizin için vazgeçilmezse önceden kontrol etmeden rezervasyon yaptırmamanızda yarar var. Özellikle işlek bir trafiğe sahip olan ön taraftaki odaların izolasyonun da elden geçmesinde yarar var.

Özetle

İş gezileriniz için konum avantajından yararlanabileceğiniz bir otel olmakla birlikte aile gezileriniz için de konaklayabilirsiniz.

Otelin genel özellikleri şöyle:

  • Ücretsiz internet
  • Kahvaltı
  • Geç çıkış olacağı
  • One touch service
  • Kahvaltı paketi (take away)
  • Hızlı check-out
  • Hızlı çamaşır