Esenboğa Havaalanı’ndan 40 dakika mesafe uzaklıkta, Ankara’nın en güzide semtlerinden birinde yer alan Hilton genel hizmet kalitesi ve marka değeriyle ön plana çıkan otellerden birisidir.

Tunalı Hilmi ve Tunus caddelerine çok yakın olan otel gece hayatının hareketliliğiyle göze çarpan Arjantin Caddesi ile de komşudur. Ulaşım probleminiz olmadan alışveriş merkezlerine yürüyebilir, gece eğlence mekanlarına uğrayabilirsiniz.

Övgüler

Hilton markası standartlarına göre oldukça yüksek oranda müşteri memnuniyeti yakalamış bir otel olan Hilton Ankara’da görevli personelin güler yüzlülüğü, sonuç odaklı yaklaşımı ve problem çözümüne ilişkin tavırları beğeni toplayan özellikler arasında yer alıyor. 2017 sonlarına doğru başlayan restorasyon ile otelin eskimiş bölümlerinin elden geçirilmesi de önemli bir unsur. Ayrıca sık sık uygulanan kampanyalarla misafirlerine cazip imkanlar sunabiliyorlar. Ankara Kavaklıdere’de yer alan bütün çok katlı binalar gibi Ankara Hilton’un da harika manzarasından söz etmeden geçmemek lazım. Özellikle üst katlardaki loungelarda akşam üstleri gün batımını izlemek eşsiz olacaktır.

Otel odalarının ergonomik sandalyeli çalışma masaları, engelliler için tasarlanmış odalar ve pet dostu olması otelin önemli artılarından. Yüzme havuzu, spor salonu ve Türk hamamını da içeren, jakuzi, sauna ve masaj hizmetlerinin de verildiği sağlık kulübü de otelin tercih sebepleri arasında yer alabilir.

Odalar ve Salonlar

Fiyat farkları birbirinden çok uzak olmayan temelde 4 oda tipi bulunmaktadır: King Konuk Odası,

Deluxe King, Kraliçe Aile Odası ve Executive Deluxe Oda. Odalarda ücretsiz WiFi, LCD TV, mini bar, bornoz ve havlu takımı gibi detaylar mevcuttur.

Ankara Hilton toplantı ve sempozyum gibi etkinlik mekanı olarak ön plana çıkmamaktadır. Düğün organizasyonları ise genel kalitenin üzerindedir.

Eleştiriler

Ankara Hilton diğer tüm köklü oteller gibi biraz eskimeye başlamışsa da 2017’de başlayan restorasyon durumu idare edebilir hale getirmiştir. Ancak Ankara Hilton hakkında dile getirilen en büyük problem, yemeklerin vasatlığı ve en önemlisi kahvaltı çeşitliğinin azlığıdır. Bir diğer nokta da otoparkında uygulanan cüzi de olsa standart ücret uygulamasıdır.

Özetle

Ankara Hilton segmentindeki oteller arasında belli bir hizmet kalitesini yakalamış, Ankara’ya mal olmuş önemli otel ve dahası konumunun da yardımıyla buluşma merkezlerinden bir tanesidir.

Sunulan hizmetleri şöyle sıralayabiliriz:

  • Havuz
  • Spor Salonlu/Spor Odalı Fitness Merkezi
  • Ücretsiz İnternet
  • Spa
  • İnternet Bağlantılı İş Amaçlı Bölüm
  • Havaalanı Ulaşım Hizmeti
  • Kuru Temizleme
  • Toplantı Odaları
  • Konferans Salonu