Ankara’nın batısında Toptancılar Hali ile OSTIM Organize Sanayii Bölgesi’ne oldukça yakın, iş odaklı konaklama için uygun bir otel olan Gimat Otel, yaklaşık 500 yataklık bir kapasiteye sahip. Eski bir otel olmakla birlikte 2015 yılında tamamen yenilenerek yeni ve modern bir görünüme kavuşmuştur. Çevre Yoluna yakınlığı nedeniyle Esenboğa Havaalanı’ndan 25 dakikalık bir yolculukla ulaşılabilecek avantajlı bir konumdadır. Toptancılar hali ya da organize sanayii bölgesinde işiniz varsa ve sadece bir iki gün konaklamayı düşünüyorsanız Gimat Otel size kentin keşmekeşinden uzak görece huzurlu bir ortam sunuyor.

Övgüler

Konumu itibariyle iş gezileri dışında tercih edilmesine çok alışık olunmamakla birlikte Gimat Otel bünyesinde yerli ve yabancı turistleri de misafir etmeyi ve olumlu geri bildirimler almayı başarmış ender 3 yıldızlı otellerdendir. Bu başarının altında bakımdan geçerek modern bir görünüme kavuşması kadar güler yüzlü ekibinin de katkısı vardır kuşkusuz. Otelin gerçekten temiz olması da bir başka avantajı. Ayrıca otel bünyesinde engelli odası da bulunmaktadır.

Oda ve Salonlar

Gimat Otel tek kişilik, çift kişilik ve 3-5 kişilik olmak üzere 3 seçenek sunuyor. Odalarda sunulan hizmetler hemen hemen aynı. Kahvaltı, fiber optik internet, oda servisi ve minibar, telefon, banyo, saç kurutma makinesi, klima ve uydu TV gibi hizmetler bütün odalar için geçerli. Ayrıca 100 kişilik toplantı odası kapasitesine sahip olan otel de projeksiyon ve ses sistemi bulunmaktadır. Açık büfe kahvaltı salonu ise yaklaşık 200 kişiyi ağırlayabilmektedir. Fitness salonu çok yakın zamanda hizmete girmiştir.

Eleştiriler

Otelin konumu her ne kadar ulaşım açısından bir yarar sağlasa da bazı dezavantajları da yok değil. Ön taraftaki odaların çok fazla gürültü almasının nedeni hem otelin en işlek 3 bulvarın ortasında yer alıyor olması ve hem de hemen altında bir benzin istasyonunun bulunması. Bu nedenle arka tarafa bakan odalar görece daha sakin ve huzurlu olabilir. Otelin aldığı bir başka eleştiri de kahvaltılarının pek de iç açıcı olmaması. Fiyat performans açısından kahvaltılar beklentilerin çok altında kalıyor.

Özetle

Konumu ve iş merkezlerine yakınlığı nedeniyle Gimat Otel’in spesifik iş gezileri için tercih edilebilecek, temiz ve konforlu bir otel olduğu söylenebilir.

Otelin genel değerlendirmesi için odalarının şu özelliklerinden söz edilebilir:

  • Temiz,Geniş,Ferah
  • Kahvaltı
  • Fiber Optik,Ücretsiz internet
  • Minibar
  • Telefon
  • Banyo (24 saat sıcak su)
  • Klima
  • Uydu TV