2008’de hizmet vermeye başlayan ve İskitler’de yer alan Crowne Plaza Ankara hem ulaşım kolaylığı hem de personelinin müşteri memnuniyeti konusundaki hassasiyetiyle ön plana çıkan Intercontinental Hotels Group şemsiyesi altında bir otel.

Övgüler

AnkaMall alışveriş merkezi kompleksinin içinde olan otelden metro ağına ulaşım çok kolay. Son yıllarda ciddi trafik sorunları yaşayan Ankara’da böyle bir konuma sahip olmak gerçekten büyük avantaj. Ayrıca Esenboğa Havaalanı’ndan 30 dakikalık bir yolculuktan sonra ulaşabildiğiniz bir konuma sahip. Otelin önünden geçen otobüs ve dolmuşlarla da kolay ulaşım sağlayabilirsiniz.

Otelin yiyecek içecek departmanı da övgülerden fazlasıyla nasibini alıyor. Özellikle açık büfe kahvaltıları konusunda fazlaca olumlu görüş hakim. Ücretsiz oda ikramları da Crowne Plaza Ankara’nın en önemli artılarından.

Ücretsiz açık ve kapalı otoparka sahip otelde bedensel engelliler de ihmal edilmemiş ve özel oda tasarımlarıyla acil durum ipi, alçak havlu ve bornoz askısı ya da klozet oturma dayanağı gibi özel ihtiyaçlara yanıt verilmeye çalışılmış.

Genelde güneş ışığı alan toplantı ve konferans salonları, fitness ve spa olanakları ile birlikte düşünüldüğünde iyi bir alternatif olarak görünen Crowne Plaza’nın olumsuz olarak değerlendirilebilecek tarafları da yok değil elbette.

Eleştiriler

Öncelikle pek çok misafirin ortak şikayeti otelin biraz eskimiş olduyula ilgil. Özellikle pencere pervazlarının aşınması ısı yalıtımı konusunda büyük sorunlar çıkartmasa da trafik gürültüsünün içeri girmesine engel olamadığı bir gerçek. Zaman zaman lobide gerçekleştirilen düğün ya da toplu davetler de misafirlerin bir bölümünde rahatsızlık yaratabiliyor. Bununla birlikte yılbaşı, bayram ya da benzeri kutlamalar için hazırlanan paket programlardaki aksaklıklar da yaşanabiliyor.

Özetle

Özetleyecek olursak temizliği, lezzetli yemekleri ve özellikle kahvaltısı, müşteri memnuniyetini önemseyen ekibi ve konum avantajıyla özellikle iş seyahatleri için ilk sıralarda tercih edilebilecek bir otel. Konferans ve toplantı salonlarının yeterliliği, Coffee Break’lerdeki hizmet ve servis kalitesiyle adından sıkça söz ettirmeyi başaran bir otel olan Crowne Plaza Ankara aile için de uygun görünüyor.

Crowne Plaza Ankara’nın hizmetlerini şöyle sıralayabiliriz:

  • Kahvaltı
  • SLife Spa&Wellness
  • Club Lounge
  • Laundry
  • Oda Servisi
  • Shuttle Servisi
  • Business Center
  • Ücretsiz İnternet