Ankara’da ucuz oteller genellikle Ulus ve Kızılay civarında yoğunlaşmıştır. Merkezden uzaklaştıkça otel fiyatları belli oranlarda artış göstermektedir.

1. Deeps Hotel

Deeps Hotel Ataç Sokak’ta Kızılay Meydanı’na bir kaç dakika mesafede 16 odalı bir oteldir.

IKEA mobilyalarının yoğun kullanıldığı otelin balkonlu odaları da bulunmaktadır ve aynı zamanda hostel olarak da hizmet vermektedir. Binasının biraz eski olmasından kaynaklanan bir rutubet kokusu çok rahatsız edici olmasa da hissedilebilir. Güler yüzlü bir ekip tarafından karşılanıyorsunuz ve karşılaştığınız aksaklıkları gidermek için ellerinden geleni yapıyorlar. Özellikle genç gezginler için ideal.

2. Kayra Otel

Bayındır 2 Sokak’ta Kızılay Meydanı ve Kocatepe Camii’ne çok yakın konumda ucuz bir otel. Ses yalıtımı konusunda sorun yaşayabilirsiniz, yan odadaki TV sesi rahatsız edici olabilir. Gece oda servisi bulunmayan otelde kahvaltı konusunda farklı günlerde farklı kalitede ürünlerle karşılaşmanız mümkün. Yine de güler yüzlü ve iletişimi kuvvetli çalışanları sayesinde memnun kalabileceğiniz bir otel. Ücretsiz internet hizmeti bulunmaktadır.

3. Hotel Abro Necatibey

Necatibey Caddesi’nde çok merkezi konumda 42 odalı, 3 yıldızı bir otel. Genel anlamda zaman geçirmek için fazla alternatif sunmayan ama Ankara’nın merkezi Kızılay’da rahatça zaman geçirebileceğiniz bir konumda bulunuyor. Hijyen konusundaki bazı sıkıntılarını aşmak için tadilata girmiş olsa da sorun biraz daha yapısal gibi görünmekte. Yüksek hızda internet ve self servis çamaşırhane hizmeti ihtiyacı olanlar için tercih sebebi olabilir.

4. Hotel Mithat

Opera Meydanı’nda, Ulus’a ve Gençlik Parkı’na çok yakın, 50 odalı, 3 yıldızlı bir otel. Fiyata oda kahvaltı dahil. Odalar klimalı ve temiz. Çamaşır ve kuru temizleme hizmetlerine ek olarak ücretsiz internet hizmeti bulunmaktadır. Sigara içilen / içilmeyen oda tercihinde bulunabilirsiniz.

5. Grand Verda Hotel

Ulus, Rüzgarlı Sokak’ta, 19 Mayıs Stadyumu’na ve Kapalı Spor Salonu’na 10 dakika mesafede, 68 odalı, 3 yıldızlı bir otel. Ücretsiz internet ve otopark hizmeti bulunmaktadır. Çalışanlarının güler yüzlü oluşu nedeniyle beğeni toplamayı başarmışlar. Kuru temizleme, çamaşır yıkama ve servis otobüsü hizmetleri bulunmakla birlikte küçük toplantılar için salonları da bulunmaktadır.