Lüks otel deyince Peter C. Borer’in izinden gitmekte yarar var. Müşterilerine zaman mekan ve seçme hakkı veren otel lüks oteldir diyor yılların gurusu Borer. Ona göre yüksek konfor ve lükse alışmış bir misafirin tekrar aynı otele gelmesi için artık günlük jestlere ihtiyacı vardır. Yani artık müşteri olmaktan çıkıp misafir olma sürecini tamamlamış olmalıdır.

Biz de değerlendirmemizi bu kriterlere dayandırarak müşterileri için zamandan tasarruf sağlayan, mekanı olabildiğince genişletebilen ve misafirinin seçim özgürlüğünü garanti altına daha da önemlisi müşterisini tanımaya başlayan 5 Ankara otelini sizin için sıralamaya çalıştık.

1. JW Marriott Ankara

Gerek lokasyonu gerekse misafirlerinin konumu nedeniyle oldukça dikkat çeken otel, son derece güler yüzlü ve çözüm odaklı çalışanları sayesinde konaklama sürecini keyifli hale getiriyor. Toplantı salonlarında herşey önceden düşünülmüş ve misafirlerinin sadece toplantı içeriğine odaklanmaları sağlanmış.

2. Lugal

Dinlendirici ve ferahlatıcı iç dizaynı sayesinde mekan daha ilk baştan size memnuniyet vaat ediyor. Yöresel yemekler üzerine yoğunlaşan mutfağı sayesinde konaklama nedeninizden bağımsız olarak farklı bir macera duygusu yaşamanızı sağlıyor. Banyolarındaki tasarım günün yorgunluğunu oracıkta bırakmanıza yardım etmek için özenle kurgulanmış.

3. Mövenpick Hotel

Güvenlik görevlisinden başlayarak resepsiyondaki ilgililere kadar size güven veren ve kendinizi dostlarınızın arasında hissettiren ender işletmelerden birisi. Siz odanızda dinlenirken, aşağıda birilerinin sizi rahat ettirmek için uğraştığını hissediyor olmak gerçekten lüks bir duygu ve otel yönetimi size bu duyguyu veriyor.

4. Wyndham

Öyle bir otel yönetimi düşünün ki, toplantılarınız için duvarları 360 derece sinama perdesine çevirebiliyor, sürekli temiz hava sağlayan bir altyapı hazırlıyor, breakler için müzik seçimlerini ünlü DJ’lere yaptırıyor ve pozitif etki eden parfümleri araştırıp toplantı odanız için bunları kullanıyor. Kendinizi özel hissetme lüksünü size sonuna kadar yaşatıyor.

5. Divan Çukurhan

İçinde uyuduğunuz odanın 16. yüzyıldan kalmış olduğunu bilmek, tarihi eserlerle dolu bir lobiden müzeye geçiş yapmak, kütüphanede geçirilen keyifli bir akşam üstü ve yılların tecrübesi bir mutfaktan çıkan leziz yemeklerin olduğu romantik bir akşam yemeği yeme lüksünü tadabileceğiniz ender mekanlardan birisi.